aktualności ogłoszenia intencje mszalne myśli biblijne kontakt log

Skrzynka intencjiWitaj, jesteś Licznik gościem naszej strony.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku
33 Niedziela Zwykła – 13 listopad 2011 r.

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele w Polsce jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku w szczególny sposób obejmujemy naszą modlitwą, mieszkańców najmłodszego państwa Sudanu Południowego, gdzie Siostry Salezjanki prowadzą obóz dla uchodźców i pomagamy materialnie wysyłając sms. Szczegóły są podawane w mediach oraz na rozdawanych przy kościele ulotkach.
2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych, w niedzielę 18.30 a w dni powszednie o 17.30.
3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.
4. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy połączona z różańcem wypominkowym o godz. 17.30 i Msza św. w intencjach nowennowych.
5. W czwartek na 17.30 zapraszamy na kolejne Modlitewne Spotkanie Grupy św. O. Pio.
6. Składamy serdeczne podziękowania Wolontariuszom i Członkom Komitetu Troski o nasz stary cmentarz parafialny, za kwestę jaką przeprowadzili przez 4 dni, na rzecz tego cmentarza. Ofiary wyniosły 4433 zł. Pragniemy poinformować, że za wywóz śmieci z cmentarza parafialnego za okres 1 miesiąca od października do listopada zapłaciliśmy 2535 zł.
7. Dziękujemy także Nauczycielom i Młodzieży z Gimnazjum Nr 1 im. Królowej Jadwigi za piękne Oratorium Niepodległościowe, które było wystawione w naszym kościele w przeddzień Święta Niepodległości, podziękowania należą się także wszystkim, którzy tak licznie przyszli na Oratorium i na Mszę św. za Ojczyznę 11 listopada.
8. Do poprowadzenia różańca fatimskiego, dzisiaj o godz. 18.15 prosimy Różę bł. Karoliny.
9. Redakcja „Wzrastania” zaprasza wszystkich, a szczególnie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na Wystawę poświęconą Srebrnemu Jubileuszowi tego miesięcznika, który od ponad 20 lat wydawany jest w Brzesku. Wystawa ta czynna jest do 24 listopada w Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku. Szczegóły są na plakatach.
10. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
Czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej
Piątek – bł. Karoliny Kózkówny
Sobota - Bł. Salomei
Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
Solenizantom w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.
11. Grupa Młodzieżowa naszej parafii organizuje Zabawę Andrzejkową, która rozpocznie się w najbliższą sobotę (19.11) w Auli Chrystusa Króla. Szczegóły na plakatach i na młodzieżowej stronie internetowej.
12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u ministrantów i w zakrystii. Jest do nabycia Gość Niedzielny gdzie zajdziemy ciekawy artykuł o. Piotra, pasażera słynnego lotu boeingiem 767, Niedziela, Cuda i Łaski, Źródło, dla młodzieży: Droga, Wzrastanie w który znajdziemy artykuł o powołaniu do małżeństwa i Mały Gość Niedz., jest najnowszy List którego tematem jest przygotowanie się do dobrego przeżycia starości, dla dzieci listopadowy Promyczek Dobra.
Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Emilia Sumara, której pogrzeb będzie we wtorek o 14.00 w kościele Miłosierdzia Bożego.copyright 2007
Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap.