aktualności ogłoszenia intencje mszalne myśli biblijne kontakt log

Skrzynka intencjiWitaj, jesteś Licznik gościem naszej strony.I Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek o "Muszlę św. Jakuba"

W dniach 28-29 stycznia 2006 roku odbył się w Brzesku I Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek o "Muszlę św. Jakuba". Patronat nad Konkursem objęli: Parafia Św. Jakuba i NMP Matki Kościoła w Brzesku, Urząd Miasta Brzeska i Starostwo Powiatowe w Brzesku. Do Konkursu zakwalifikowało się 27 podmiotów wykonawczych, którzy zostali przyporządkowani do trzech kategorii wiekowych (dzieci młodsze, dzieci starsze i młodzież szkolna).
W pierwszym dniu odbyły się przesłuchania solistów i zespołów śpiewaczych z całego powiatu. Każdy z uczestników zaśpiewał dwie kolędy i jedną pastorałkę. Wykonawców oceniało jury w składzie: p. Marta Machura-Czarakcziewa, p. Jarosław Przybylski i s. Barbara Gawełda. W sumie wystąpiło około 230 osób.
W drugim dniu Konkursu odbył się Koncert Laureatów, który był zwieńczeniem całego przedsięwzięcia. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki z Muszlą św. Jakuba, dyplomy i nagrody finansowe.
Spośród dzieci młodszych (klasy I-III) najładniej zaśpiewała i zdobyła I miejsce Karolina Piotrowska z Brzeska.
Wśród dzieci starszych laureatem okazał się Jan Banaś z Czchowa.
Spośród zespołów śpiewaczych pierwsze miejsca ex aequo otrzymali: Chór Parafialny CANTARE MARIAE z Wojakowej pod dyrekcją p. Romana Świdra oraz zespół "Pod basztą" z Czchowa.copyright 2007
Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap.